Įrodyta, kad stebuklingi ultravioletinių C (UVC) sterilizavimo prietaisai sunaikina 99,99% mikrobų, tačiau gali kelti odos vėžio ir kataraktos riziką, Chula profesoriai įspėjo vartotojus juos naudoti atsargiai ir visapusiškai informuoti.

Buvo žinoma, kad žmonės šimtmečius naudoja saulės šviesą ar UV spindulius, kad sunaikintų mikrobus. Šis kultūros paveldas buvo perduotas iki šių dienų. Mokslininkai išplėtė didelės energijos UVC naudojimą visuomenės sveikatos reikmėms, ty sėkmingai pašalino bakterijas, kurios praeityje sukėlė didelius SARS ir MERS protrūkius.

Visai neseniai, COVID-19 pandemijos metu, dėl „naujojo normalaus“ gyvenimo būdo, reikalaujančio didelio dėmesio asmens higienai ir sanitarinėms sąlygoms, siekiant išvengti infekcinių ligų, UVC tapo vis svarbesnis. Dabar vartotojai gali įsigyti nešiojamų UVC prietaisų, kad sunaikintų mikrobus ore, vandenyje, maiste, pinigais, monetose, banknotuose, kaukėse ir kt.“, – sakė fakulteto Radiologijos technologijos ir medicinos fizikos katedros daktaras Thitithip Tippayamontri. Chulalongkorn universiteto sąjungininkų sveikatos mokslų atstovas įspėja visuomenę apie UVC naudojimą.

UVC šiandieniniame gyvenime

UVC prietaisai buvo naudojami ligoninėse ir pramonėje maistui ir vėdinimo sistemoms dezinfekuoti. Pastaruoju metu kasdieniniame gyvenime pradėti naudoti prietaisai, kurių naudojimas kartais gali būti savaime suprantamas, pvz. sterilizuoti stalo įrankius kavinėse ar banknotus. Kadangi COVID-19 pandemija vis dar kuriama, sterilizavimo prietaisai tapo karštais daiktais visų sąraše. Dėl to gaminama vis daugiau UVC prietaisų ir sumažinama jų apimtis, kad jie būtų tinkami naudoti buityje, kad žmonės galėtų juos turėti, pavyzdžiui, UVC sterilizatoriaus dėžė, kurią galima naudoti namų ūkiuose, kuriuose auga maži vaikai, sergantys žmonės, alergiški žmonės ar tiems, kuriems reikia ypač švarios aplinkos. Taip pat yra nešiojamų UVC LED sterilizavimo lazdelių, kurias žmonės gali nešiotis su savimi, kad nužudytų ore esančius mikrobus, mikrobus maiste, banknotuose ir kituose daiktuose.

Iš kur atsiranda UVC?

Yra keletas skirtingų atspalvių ir intensyvumo matomų ir nematomų UV spindulių tipų. UVA, kurio bangos ilgis yra 315–400 nanometrų, dabar apima atmosferos sritis. UVB bangos ilgis yra nuo 280 iki 315 nanometrų, o UVC, kurio bangos ilgis yra trumpiausias nuo 100 iki 280 nanometrų, išskiria daugiausia energijos ir gali stipriai sunaikinti daleles ir sunaikinti 99,99 % mikrobų. UVC negali prasiskverbti per atmosferą ir būti absorbuojamas ozono sluoksnio.

Todėl UV spinduliai, kuriuos naudojame sterilizavimui, yra sintezuojami naudojant pažįstamas mėlynas UV lemputes.

UVC prietaisų efektyvumas

Ultravioletinio baktericidinio švitinimo (UVGI) proceso metu mėlyna UV šviesa apšviečia UVC spindulius ant objektų, kurie, kaip įtariama, turi mikrobų. Spindulių energija prasiskverbs į mikrobų DNR ir RNR, sunaikins juos, neleis jiems daugintis ir galiausiai mirs.

UVC prietaisų pranašumai, palyginti su kitomis sterilizavimo priemonėmis

Švitinimo privalumai yra tai, kad jis neužtrunka ilgai, gali būti naudojamas taip dažnai, kaip norima, yra nebrangus, paprastas naudoti, nesugadins objektų paviršiaus ir nepaliks jokių likučių, todėl šis metodas yra geresnis nei naudojant alkoholį ar dezinfekavimo priemones. . Be to, naudojant jį ant veido kaukių, nebus sunaikintas kaukių pluoštas, todėl jis puikiai tinka dezinfekuoti daiktus, kuriuos reikia naudoti pakartotinai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *